minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Nacionalizmi maqedonas nxit "betonizimin" grek - Struga.net

Nacionalizmi maqedonas nxit “betonizimin” grek

0

Vizita e kryediplomatit grek Evangelos Venizelos në Shkup nuk arriti që të dalë përtej parashikimeve të zymta si një iniciativë kurtuazie. Ministri grek pati takime dhe me zyrtarët maqedonas me të cilët shkëmbeu muhabetet tashmë të betonuara për moslëshim pe ndaj palës tjetër. Nuk pritej që të kishte lëshim të pozicioneve, aq më tepër kur Venizelos erdhi në Shkup me petkun e një zyrtari evropian. Analisti politik Alajdin Demiri thekson se vizita e Venizelos në shtetet e rajonit është më tepër protokollare si kryesues të BE-së, sesa një vizitë substanciale. “Ndoshta pati disa lëvizje pozitive në përmirësimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe drej… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy