minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Venizelos “tregon” dhëmbët në Shkup: Integrimi kalon nga dera jonë - Struga.net

Venizelos “tregon” dhëmbët në Shkup: Integrimi kalon nga dera jonë

0

Dera e Maqedonisë për anëtarësim në Bashkimin Evropian është Greqia. Kjo ka qenë deklarata e shefit të diplomacisë greke Evangelos Venizelos gjatë qëndrimit në Shkup, ku u takua me presidentin e vendit. Venizelos ka perseritur se, për të realizuar dëshirën për anëtarësim në BE, Maqedonia duhet të zgjidhë çështjen e emrit, si dhe të plotësoje kriteret e Kopenhagës. “Para së gjithash duhet të plotësohen kriteret e Kopenhagës, por edhe rekomandimet e BE-së që kanë të bëjnë me fqinjësinë e mirë. Shkupi nuk ka problem në marrëdhëniet ndërfqinjësore vetëm me ne, por edhe me Sofjen. Duhet te përmirësoni marrëdhëniet ndërfqinjësore. Edhe ju e dini, s… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy