minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Gjunjëzohet policia dhe i kërkon falje popullit - Struga.net

Gjunjëzohet policia dhe i kërkon falje popullit

0
Screen Shot 2014-02-25 at 8.33.27 PM

Ky është momenti kur policët e trazirave në Ukrainë bien në gjunjë dhe kërkojnë falje që qëlluan dhe rrahën protestuesit antiqeveritare në Kiev. Këto skena të pazakonta tregojnë se si policët e forcës elitare Berkut, dalin në skenë përpara protestuesve pro- europianë në Lviv. Ata sapo janë kthyer nga misioni në Kiev, ku luftuan kundër protestuesve. Ndërkohë që ata kërkojnë falje, turma thërret “Turp” dhe “Në gjykatë”. Ndryshe ka ndodhur në Odesa dhe Krime, ku policët e kthyer nga misioni janë pritur me brohorima. Kjo tregon edhe njëherë ndarjen në vend. Politikanët e qeverisë së përkohshme druhen nga lëvizjet separatiste që kanë nisur në rajonet me shumicë pro- ruse. /opozita.com/

Screen Shot 2014-02-25 at 8.33.40 PM

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy