minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Karmina dyshon se Niko Lesi është tradhëtar - Struga.net

Karmina dyshon se Niko Lesi është tradhëtar

0

Pas shkrimeve të forta të Blushit kundër Zenit dhe gërmimit në pasuritë e tij, Karmina ka pësuar zhgënjimin e parë nga fronti opozitar.

Në një shkrim të sotëm gazetari opozitar Niko Lesi i ka dalë zot Blushit dhe sulmon mediat e opozitës që merren me Blushin e jo me Ramën.

Në përgjigje të interesit të fansave të saj, Karmina sjell opinionin e analisitit të “Syrit”, Qim Peka.

“Shkrimi i Nikos nuk është rastësi. Ai ndodh në një kohë që një mjek i njohur, emërohet nga Meta si Shef i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë, që tregon se Presidenti kërkon ta kontrollojë pandeminë me ushtri.

Dihet miqësia e Nikos me Ilir Metën dhe skema e këtij emërimi. Frika se Blushi mund ta sulmojë këtë skemë ka bërë që Niko t’i dalë zot Blushit për të mos sulmuar Metën.

Nga ana tjetër fakti që Blushi nuk shkruan rreth ndalimit të Ylli Ndroqit në Itali më 2015, dhe shoqërimin e tij në Itali nga Ilir Meta, tregon se ka një kompromis mes Metës dhe Blushit me ndërmjetësinë e Nikos.

Ndaj ata kanë rënë dakord të viktimizojnë Zenin. Pra Niko nga një anë kërkon të mos sulmohet Blushi, që sulmon Zenin, nga ana tjetër nuk kërkon të mos sulmohet Zeni.

Kjo tregon hapur një predispozitë të Metës për të sulmuar Zenin dhe për t’i lidhur duart atij për kundërpërgjigje. Dhe kjo ka lidhje me planin e tij për zgjedhjet e ardhshme të cilat mund t’i llogarisë më vete.

Po ashtu është shumë e sigurtë se Niko është ofruar nga Meta si blerës për një nga kanalet e Ora News, se tjetrin do ta blejë Mero Baze. Kështu Niko synon ti bëjë karshillëk “Syrit” gjatë fushatës që Meta të mos jetë në dorën tonë.

Pra e gjtihë skema është e qartë. Meta ndihmon Blushin të sulmojë Zenin dhe pastaj lëshon Nikon të mbrojë Blushin, nga Zeni, dhe i jep si shpërblim një pjesë të pasurive të Ylli Ndroqit, ku ka dhe ai mundin e vet.

E gjithë kjo ndodh në një kohë kur mediat e Ramës sulmojnë Bashën për blerje vilash, ndërsa Doktori mbron Ylli Ndroqin. Pyetja kyçe këtu është: Çfarë mendon Jul Deda për këtë?”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy