minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Aktakuzat për 100 krime, Presidenti Thaçi anulon udhëtimin për në Washington - Struga.net

Aktakuzat për 100 krime, Presidenti Thaçi anulon udhëtimin për në Washington

0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka anuluar udhëtimin e tij drejt Washingtonit në SHBA.

Lajmin e bëri të ditur i dërguari special i SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Në një status në Twitter ai shprehet se e kupton situatën në të cilën ndodhet tani Thaçi dhe vendimin për të mos marrë pjesë në diskutime.

“Presidenti i Kosovës sapo na ka lajmëruar se do të anulojë udhëtimin e tij në Washington, pas aktakuzës nga Gjykata Speciale. Respektoj vendimin e tij për të mos marrë pjesë në diskutime deri sa të zgjidhen ligjërisht akuzat ndaj tij,” shkruan ai.

Gazeta Shqip mëson se Thaçi nesër do të kthehet në Kosovë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy