minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Albin Kurti kërkesë Hashim Thaçit: Shpërndaje sa më shpejt Kuvendin, të bëjmë sërish zgjedhje të parakohëshme - Struga.net

Albin Kurti kërkesë Hashim Thaçit: Shpërndaje sa më shpejt Kuvendin, të bëjmë sërish zgjedhje të parakohëshme

0

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme.

Në letrën drejtuar Thaçit, Kurti thotë se pas mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë, e vetmja rrugë mbetet shpërndarja e parlamentit dhe shpallja e zgjedhjeve të parakohshme dhe se kjo është e vetmja çështje që ai do diskutojë me të.

Takimi Thaçi-Kurti është planifikuar të mbahet në ora 10:00.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy