minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Covid-19, 7 jetë të humbura në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut - Struga.net

Covid-19, 7 jetë të humbura në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

0

Maqedonia e Veriut konfirmon 7 jetë të humbura dhe 89 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Lajmi bëhet i ditur nga ministria e Shëndetësisë, ku konfirmohet se janë kryer 1529 mostra.

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar edhe 215 pacientë të shëruar.

Sipas të dhënave të fundit, numri total i personave të vdekur nga Covid-19 ka arritur në 585.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë e Veriut janë diagnostikuar gjithsej 14,004 persona.

Prej tyre, 10,722 pacientë janë shëruar, ndersa numri i rasteve aktive është 2.697.

Covid-19, 7 jetë të humbura në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut shkruan Vizion Plus.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy