minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
E pret me dorë në zemër/ Ambasadori Amerikan, mysafiri i parë në zyrën e kryeministrit Hoti (FOTO) - Struga.net

E pret me dorë në zemër/ Ambasadori Amerikan, mysafiri i parë në zyrën e kryeministrit Hoti (FOTO)

0

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett ka mbërritur në selinë e Qeverisë së Kosovës ku u mirëprit nga Kryeministri Avdullah Hoti.

Madje Hoti e ka pritur me dorë në zemër diplomatin kryesor amerikan në Kosovë. Hoti ka kritikuar kohëve të fundit Kurtin për prishjen e raporteve me Amerikën. Pas marrjes së detyrës, Kosnett ka uruar kryeministrin Hoti për postin e ri.

Ambasadori ofroi bashkëpunim të ndërsjelltë mes dy vendeve pas formimit të Qeverisë në dërgimin e proceseve përpara, por edhe bisedimet me Beogradit dhe Prishtinës.

Një ditë më parë kryeministri Hoti premtoi se do të ishte vetë ai në krye të negociatave me dy vendeve për të arritur një marrëveshje në favor të Kosovës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy