minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Greqia kërkon Eduart Lamajn, vrasësi i dy biznesmenëve në Laç i kërkuar për trafik heroine - Struga.net

Greqia kërkon Eduart Lamajn, vrasësi i dy biznesmenëve në Laç i kërkuar për trafik heroine

0

Autoritetet greke kanë kërkuar ekstradimin e Eduart Lamajt i arrestuar si i dyshuari kryesor për vrasjen e biznesmenëve në Laç, Paulin Gjergji dhe Bujar Lika.

Autoritetet e vendit fqinj e kane shpallur Lamajn i njohur ndryshe edhe si Leandro Simon ne kërkim ndërkombëtar pasi dyshohet që ka qënë i përfshirë në trafikimin e 180 kilogrameve kokainë nga Amerika Latine drejt vendeve te BE-se. Sasia u bllokua në portin e pireut në Athinë.

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj i ka kërkuar homologeve grek të transferojnë në shqipëri procedimin penal pasi sipas saj lamaj nuk është arrestuar për llogari te autoriteteve greke por si i dyshuar për një tjetër vepër penale ne vendin tone.

Greqia kërkon Eduart Lamajn, vrasësi i dy biznesmenëve në Laç i kërkuar për trafik heroine shkruan Vizion Plus.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy