minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Maqedonia e Veriut/ 2 vdekje dhe 108 raste me Covid-19 - Struga.net

Maqedonia e Veriut/ 2 vdekje dhe 108 raste me Covid-19

0

Maqedonia e Veriut konfirmon 2 vdekje dhe 108 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Me shifrat e fundit, të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 13.076, i të shëruarve në 9.652, dhe jetëve të humbura në 551.

Aktualisht raportohen 2.900 raste aktive.

“Kanë ndërruar jetë dy pacientë të infektuar me KOVID-19 nga Kumanovë, të moshës 64 dhe 72-vjeçare në kushte spitalore”, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 45
 • Kumanovë 18
 • Shtip 11
 • Gostivar 9
 • Strugë 4
 • Veles 4
 • Dellçevë 4
 • Prilep 3
 • Sveti Nikole 3
 • Tetovë 2
 • Strumicë 2
 • Vinicë 2
 • Dibër 1

Personat e shëruar në 24 orët e fundit

 • Shkup 32
 • Shtip 20
 • Kërçovë 12
 • Gostivar 11
 • Sveti Nikole 9
 • Makedonski Brod 8
 • Manastir 5
 • Prilep 4
 • Tetovë 4
 • Veles 3
 • Koçan 2
 • Demir Hisar 1
 • Dibër 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 5502, aktiv 917
 • Kumanovë 1312, aktiv 301
 • Tetovë 1155, aktiv 155
 • Shtip 1072, aktiv 249
 • Gostivar 687, aktiv 296
 • Strugë 529, aktive 175
 • Prilep 373, aktiv 42
 • Ohër 315, aktiv 72
 • Sveti Nikole 264, aktiv 55
 • Kërçovë 247, aktiv 116
 • Veles 247, aktiv 28
 • Dibër 227, aktive 67
 • Manastir 187, aktiv 68
 • Kavadar 161, aktiv 106
 • Resnjë 146, aktiv 1
 • Koçan 128, aktiv 27
 • Probishtip 71, aktiv 19
 • Makedonski Brod 65, aktiv 36
 • Demir Hisar 60, aktiv 36
 • Vinicë 58, aktiv 43
 • Strumicë 54, aktive 25
 • Radovish 38, aktiv 10
 • Negotinë 36, aktiv 12
 • Gjevgjeli 31, aktiv 13
 • Kriva Pallankë 30, aktiv 5
 • Dellçevë 18, aktiv 13
 • Berovë 17, aktive 8
 • Krushevë 16, aktive 1
 • Kratovë 15, aktive 1
 • Pehçevë 8, aktiv 2
 • Vallandovë 7, aktiv 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.902 testime për KOVID-19, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë 130.840.

Maqedonia e Veriut/ 2 vdekje dhe 108 raste me Covid-19 shkruan Vizion Plus.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy