minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Shkup, qeveria e re në Kuvend/ Pritet votimi në Parlament i ekzekutivit të Zoran Zaev - Struga.net

Shkup, qeveria e re në Kuvend/ Pritet votimi në Parlament i ekzekutivit të Zoran Zaev

0

Parlamenti ne Maqedonine e Veriut nuk e ka miratuar programin e qeverise se re te Zoran Zaevit nje dite me pare, pas debateve te pershkallezuara mes shumices dhe opozites.

VMRO-DPMNE e quan te genjeshtert cdo plan qe ka paraqitur Kryeministri i zgjedhur.

Nderkohe, vetem pak minuta me pare ka nisur seanca parlamentare e kesaj te diele ne perpjekje per te votuar perberjen e kabinetit te ri.

Deputetet kane afat deri ne mesnate per ta miratuar ate.

Pjese e koalicionit qeverises eshte edhe Bashkimi Demokratik per integrim me 6 ministra dhe postin e Kryeministrit per 100 ditet e fundit te mandatit kater vjecar.

Shkup, qeveria e re në Kuvend/ Pritet votimi në Parlament i ekzekutivit të Zoran Zaev shkruan Vizion Plus.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy