minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Shtohen viktimat dhe rastet e reja me COVID-19 në Itali - Struga.net

Shtohen viktimat dhe rastet e reja me COVID-19 në Itali

0

Rastet e reja me koronavirus në Itali vijojnë të jenë në rritje. Këtë të premte, autoritetet shëndetësore raportuan për 1.462 të infektuar të tjerë, krahasuar me 1.411 një ditë më parë.

Kjo është shifra më e lartë që nga fillimi i majit. Rritje në krahasim me të enjten ka pësuar edhe numri i të vdekurve.

Nga pesë, sot Ministria e Shëndetësisë njoftoi për nëntë pacientë që kanë humbur jetën. Gjithsej, Italia ka 265.409 të infektuar dhe 35.472 të vdekur.

Shtohen viktimat dhe rastet e reja me COVID-19 në Itali shkruan Vizion Plus.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy