minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
10 vetitë dhe vlerat e bajames - Struga.net

10 vetitë dhe vlerat e bajames

0

1. Ne lidhje me zemren Bajamet rrisin HDL, kolesterolin e mirë, dhe mbajne ne nivele të ulët LDL kolesterolin e keq. Si rezultat, rreziku i sëmundjeve të zemrës është ulur Vetëm duke ngrënë një grusht bajame çdo ditë.2. Ndihmon ne humbje pesheEdhe pse bajamet kane nivele te larta yndyre ata ndihmojne per te humbur peshe.Bajamet përmbajë yndyra te ngopura te cilat bejne te ndiheni te ngopur shpejt e ne kete menyre te ndaloni mbingrenien.Per kete nuk duhet te kalohet masa nje grusht ose 12 kokrra.3. Ushqimi i truritBajamet shume mire kontribuojnë në zhvillimin e trurit. Ato përmbajë riboflavin e cila vendoset nga një reaksion zinxhirqë të çon n… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy