minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Dobitë e çiklizmit për shëndetin e njeriut - Struga.net

Dobitë e çiklizmit për shëndetin e njeriut

0

Ne sot kemi zgjedhur këtë temë duke e ditur që 19 prilli është dita ndërkombëtare e çikletës, prandaj të keni durimë pak minuta dhe të lexoni se cfarë dobi mund të keni nga aktiviteti sportiv i çiklizmit.Si të gjitha llojet e ushtrimeve me intensitet të moderuar, çiklizmi i rregullt (3 deri në 5 herë në javë për një total prej 150 minutash) do të ulë rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare, do të përmirësojë shëndetin e përgjithshëm dhe mundet edhe të ulë rrezikun e disa formave të kancerit. Çiklizmi do të përmirësojë kapacitetin aerobik dhe durimin, ashtu sikundër do të tonifikojë muskujt si edhe kofshët. Një orë çiklizëm mund të djegë rreth 2… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy