minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Dobitë shëndetësore të mandarinës - Struga.net

Dobitë shëndetësore të mandarinës

0

Mandarinat janë të shijshme dhe pak kush nuk i pëlqen ato. Por e dini se ato veç që janë të shijshme kanë edhe një varg efektesh të dobishme për organizmin? Ky lloj i agrumeve ka një varg të dobive shëndetësore, që nga ulja e gjasave për të zhvilluar kancer deri te rënia në peshë.Mbrojnë nga kanceriMandarinat mund të ulin rrezikun për të zhvilluar kancer të mëlçisë. Në të vërtetë, studiuesit amerikanë kanë zbuluar se njerëzit të cilët kanë hepatit kronik mund të ulin zhvillimin e kancerit të mëlçisë duke pirë lëng nga mandarinat e freskëta. Në studimin njëvjeçar kishin marrë pjesë rreth 30 pjesëmarrës të cilët kishin pasur hepatit viral dhe t… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy