minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Ja e keqja që shkaktohet nga përdorimi i kanabis - Struga.net

Ja e keqja që shkaktohet nga përdorimi i kanabis

0

Në disa raste shumë të rralla përdorimi i kanabis mund të shkaktojë vdekjen duke sulmuar zemrën, edhe pa ndihmën e substancave të tjera të rrezikshme të cilat mund ta shoqërojnë konsumin e tij, siç janë alkooli apo drogëra të tjera.Ky përfundim, ka dalë nga një studim gjerman, i cili ka vënë re se rreth 15 persona kanë humbur jetën gjatë zhvillimit të studimit. Mendohet se kanabis mund të jetë përgjegjës për shkaktimin e aritmisë kardiake, e cila sjell vdekjen.Nën drejtimin e Benno Hartung në Universitetin e Düsseldorfit, studimi është publikuar në revistën Forensic Science International dhe është nxjerrë në internet nga britanikja New Scien… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy