minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Pastrimi i lëkurës tuaj gjatë Pranverës: 7 këshilla rigjeneruese - Struga.net

Pastrimi i lëkurës tuaj gjatë Pranverës: 7 këshilla rigjeneruese

0

Pasi që i themi lamtumirë një dimri të gjatë, ne me padurim mirëpresim pranverën dhe rilindjen që frymëzon. Ne do ti zbulojmë bërrylat, supet dhe këmbët që kanë qenë të mbuluara për disa muaj. Nga pikëpamja shëndetësore, lëkura është organi më i madh në trupin tonë – si pjesë funksionale e sistemit tonë të imunitetit – dhe është e domosdoshme që ta mbajmë atë të shëndetshme. Pra kur është koha më e mirë për të aplikuar konceptin “pastrimi pranveror” në lëkurën tonë se sa tani?1. Pastrohuni nga brenda me një ushqim të fuqishëm“Ju jeni ai çfarë hani”, është thënë shumë herë, por kurrë nuk ka qenë e vërtetë për pjesët e tjera sa ka qenë për lëku… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy