minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Pse duhet ta konsumoni qepën e kuqe? - Struga.net

Pse duhet ta konsumoni qepën e kuqe?

0

Studimet kanë treguar se qepa e kuqe mund të ndihmojë në rritjen e densitetit të kockave dhe mund të jetë e dobishme për gratë gjatë menopauzës Qepa është anëtare e familjes Allium, është e pasur me komponentë që përmbajnë squfur, të cilat janë përgjegjëse për erën e saj dhe janë shumë të mira për ruajtjen e shëndetit.Përfitimet nga qepa do të shpjegohen në vazhdim të këtij teksti, dhe pasi t’i lexoni këto jemi të bindur se do të jeni pishman që nuk e keni konsumuar edhe aq shpesh këtë produkt.Është e mirë për sistemin kardiovaskularKomponentët e squfurit pengojnë koagulimin dhe formimin e copëzave të trombociteve. Këta komponentë sulfurikë, … …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy