minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Pse qajnë bebet gjatë natës? - Struga.net

Pse qajnë bebet gjatë natës?

0

Sipas një studimi të fundit, bebet janë të “programuara” të monopolizojnë vëmendjen e nënës së tyre dhe të lodhin prindërit në mënyrë që ata të mos kenë mundësi të bëjnë një motër ose vëlla.Kështu të paktën mendojnë shkencëtarët e Universitetit të Harvardit. Udhëheqësi i studimit, David Haig, thotë: “Zgjimet gjatë natës shtohen në 6-mujorin e dytë të jetës së të vegjëlve. Bebet përshtasin sjelljen e tyre në mënyrë që nëna të shtyjë sa më shumë lindjen e një “rivali”. Lodhja e nënës mund të shihet si pjesë e strategjisë së bebeve.”Edhe një studim i kohëve të fundit në Japoni ka dalë në përfundimin se bebet mund të bëjnë sikur qajnë në mënyrë q… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy