minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
QKUK kryen operacionin e parë plastik me metoda mikrokirurgjike - Struga.net

QKUK kryen operacionin e parë plastik me metoda mikrokirurgjike

0

Në repartin e kirurgjisë plastike në Klinikën e Kirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, është kryer për herë të parë intervenimi kirurgjik me metodë mikrokirurgjike, formë kjo më e avancuar në Kirurgjinë Plastike dhe Rekonstruktive.QKUK përmes një kumtese të lëshuar ka bërë me dije se pacienti që ka përfituar nga ky operacion është O. O., 74 vjeçar, nga Feriza.“Ai tani ka gjendje të mirë shëndetësore dhe po vazhdon trajtimin e mëtejmë në repartin e kirurgjisë plastike me gjendje stabile shëndetësore. Operacioni është kryer me sukses të plotë”, ka njoftuar QKUK.Intervenimi kirurgjik është realizuar nga mjekët e Kirurgjisë Plast… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy