minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Shmangni vaktet e ndërmjetme nëse doni të dobësoheni - Struga.net

Shmangni vaktet e ndërmjetme nëse doni të dobësoheni

0

Vaktet e ndërmjetme janë më të dëmshme për shëndetin tuaj, sesa vaktet kryesore me sasi të mëdha, paralajmërojnë kërkuesit. Ata zbuluan se vaktet e ndërmjetme të pasura me yndyrë apo sheqer të lartë, rrisnin nivelin e yndyrës dhe dhjamit në mëlçi. Studimi holandez pretendon të jetë i pari që zbuloi se ngrënia e shpeshtë gjatë ditës, është më e dëmshme për shëndetin sesa vaktet kryesore të bollshme. Hulumtuesit arritën në përfundimin që vaktet e shpeshta rrisnin nivelin e kolesterolit në mëlçi dhe dhjamin në bel, ndërsa vaktet ‘e rënda’ nuk e jepnin këtë efekt…. …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy