minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Të lodhur nga qëndrimi ulur në zyrë, disa ushtrime që bëjnë për ju - Struga.net

Të lodhur nga qëndrimi ulur në zyrë, disa ushtrime që bëjnë për ju

0

Qëndrimi klasik ulur para kompjuterit në zyrë shkakton një lodhje të madhe, por edhe probleme për organizmin. Ndaj për gjithë ata që nuk kanë kohë që të shkojnë në palestër mund ti bëjnë disa ushtrime më së miri edhe në zyrë. Sajti amerikan “Medical Daily”, shkruan se duhet filluar nga qafa për shkak të dhimbjes së përqendruar mes kokës dhe shpatullave. Ndërkohë fizioterapistja amerikane Vivian Eisenstadt shpjegon me saktësi ushtrimet, “Me njërën dorë kapet karrigia, ndërsa me tjetrën kapet koka duke e vendosur dorën në veshin e kundërt dhe duke e tërhequr kokën drejt supit. Këmbët në të njëjtin pozicion janë gjithashtu problem, ndaj duke që… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy