minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
ushqime te shendetshme - Struga.net

ushqime te shendetshme

0

Tre në dhjetë tumore shkaktohen nga kequshqyerja! Këtë e ka deklaruar Shoqata Italiane e Kërkimeve mbi tumoret (AIRC) gjatë kërkimeve të saj. Pra ajo që ne hamë kontribuon në mënyrë mjaft të drejtpërdrejtë në gjendjen tonë shëndetësore. Kështu që kërkimet më të fundit shkencore parashtrojnë se si kanceri i aparatit gastrointestinal, i ezofagut, stomakut dhe i zorrës së trashë shkaktohen nga cilësia dhe sasia e ushqimeve që vëmë në tavolinë. Por nëse do të ushqehemi më mirë, tre të katërtat e këtyre tumoreve do të mund të parandalohen, duke ndjekur thjesht një ushqyerje korrekte. Më poshtë do të njiheni me dhjetë ushqimet që mund të na ndihmoj… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy