minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Vdekja e bashkëshortit mund të rrisë rrezikun nga sulmi në zemër - Struga.net

Vdekja e bashkëshortit mund të rrisë rrezikun nga sulmi në zemër

0

Fakti kur humbim të afërmit, është i njohur si një faktor i rrezikshëm dhe shumë i lidhur me proceset kardiovaskulare. Rreziku nga sulmi në zemër rritet në 30 ditët e para, pas vdekjes së partnerit, thuhet në një studim të publikuar në revistën mjekësore JAMA.Kur humbim të afërmit, është një faktor i rrezikshëm, i cili është i lidhur shumë ngushtë me zhvillimet kardiovaskulare, thonë studiuesit.Hulumtuesit nga Universiteti i Londrës, duke krahasuar normat e infarktit apo goditjeve në zemër, prej 80.447 pacientëve të moshuar, të moshës 60-89, të cilëve iu kishte vdekur partneri, 30.234 ishin ende të gjallë në të njejtën kohë.Pesëdhjetë prej 67… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy