minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
“Babagjyshët” motoristë paradë për një çështje të ndjeshme - Struga.net

“Babagjyshët” motoristë paradë për një çështje të ndjeshme

0

Një grup i madh motoristësh të “Harley Davidson” u veshën me kostumin e Babagjyshit dhe pushtuan rrugët e Tokios, në një paradë që tashmë është bërë tashmë e përvitshme kundër dhunës ndaj fëmijëve.

Parada, më pas u pasua nga një aktivitet ku u shpërndanë mijëra lodra për fëmijët, një traditë kjo që bëhet zakonisht përpara periudhës së Krishtlindjes.

Motoristët pjesëmarrës u shprehën se manifestimi i këtij viti kishte më shumë vlerë për shkak të rritjes së dhunës në familje gjatë këtij viti pandemie.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy