minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
FOTOT: Nga arkitektura tek mjedisi, pamje mahnitëse nga “qytetërimi dhe bota e egër” - Struga.net

FOTOT: Nga arkitektura tek mjedisi, pamje mahnitëse nga “qytetërimi dhe bota e egër”

0

Janë publikuar fotografitë mahnitëse që ishin pjesë e konkursit prestigjoz Sony World Photography Photography 2020 dhe si gjithmonë, standardi është vërtet spektakolar.

Fotografitë mbreslënëse janë realizuar nga fotografë nga mbarë bota dhe në fokus kishin kategori si: arkitekturë, mjedis, peizazh, botë natyrore, portrete, sport etj.

Titulli i fotografit të vitit 2020 dhe çmimi 25,000 dollarë i shkoi Pablo Albarenga nga Uruguai për serinë e tij të fotografive që tregon peizazhe dhe territore në rrezik në Amazon.

Për më tepër shikon fotot mahnitëse më poshtë. (TemA)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy