minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Kërkohet një pronar për lokalin më verior të botës. Atje ku dielli mungon 100 ditë - Struga.net

Kërkohet një pronar për lokalin më verior të botës. Atje ku dielli mungon 100 ditë

0

Kur errësira qëndron për më shumë se 100 ditë dhe dimri Arktik të hynë deri në kocka edhe arinjtë kërkojnë të hyjnë në lokalin “Svalbar”, një nga pub-et më veriore të botës.

I pozicionuar në ish qytetin e minatorëve të Svalbard, vetëm 1000 km larg Polit të Veriut, ky bar i veçantë iu ka shërbyer pije dhe ushqime për dekada eksploruesve më të fortë të Arktikut.

Me temperaturat në dimër që arrijnë deri në -18 gradë Celsius, pub-i është një vend shumë i frekuentuar nga 3000 banorët e qytetit dhe 70 mijë turistët që vizitojnë arqipelagun e Arktikut.

Tashmë ai është vendosur në shitje dhe çmimi i tij është vetëm 1 milionë euro.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy