minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Basha: Protesta e djeshme do të pasohet nga shumë të tjera - Struga.net

Basha: Protesta e djeshme do të pasohet nga shumë të tjera

0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, një ditë pas protestës së opozitës ka dalë përpara mediave duke i kërkuar qeverisë që të mbajë premtimet elektorale të 23 qershorit, si dhe të mos prishin konsensusin për Nëpunësin Civil. Duke falënderuar të gjithë ata që dolën dje në shesh, Basha tha se protestuesit e thanë fjalën e tyre dhe se tani i përket qeverisë nëse do ta dëgjojë popullin apo jo. “Krerët e shumicës qeveritare Rama dhe Meta, janë njoftuar dhe paralajmëruar dje se populli nuk harron, se populli nuk mashtrohet, se populli nuk gënjehet dhe as nuk pajtohet me mashtrimet dhe gënjeshtrat, e aq më pak me dështimet. Populli nuk e pr… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy