Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
I pafajshëm për vrasje: Frroku dënohet me 7.5 vite burg - Struga.net

I pafajshëm për vrasje: Frroku dënohet me 7.5 vite burg

0

Gjykata e Tiranës e ka shpallur të pafajshëm ish–deputetin Mark Frroku për akuzën e vrasjes së Aleksandër Kurtit në Belgjikë në 1999.

Por Gjykata e Tiranës ka dënuar me 7 vjet e gjysmë burg Mark Frrokun, për akuzën e pastrimit të parave.

Mark Frroku u shpall fajtor për fshehje të pasurisë dhe ndërtim pa leje.

Për 4 vjet, Frroku nuk ka të drejtë të ushtrojë funksione publike.

Avokatët e Frrokut kanë thënë se do e apelojnë vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë.

Share.

Leave A Reply

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting