minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
PDIU-së: “PD-PS, pakt të fshehtë për mbylljen e çështjes çame” - Struga.net

PDIU-së: “PD-PS, pakt të fshehtë për mbylljen e çështjes çame”

0

Një ditë pas takimeve të politikanëve kryesorë në Shqipëri me zëvendëskryeministrin grek Venizellos, ka reaguar PDIU-ja duke akuzuar dy forcat e mëdha politike se kanë bërë një pakt të fshehtë midis tyre për të mos zgjidhur çështjen çame. “PS dhe PD e kanë të vështirë të gjejnë konsensusin për të mirën e kombit, si reformat e nëpunësit civil dhe reformën administrative, por, e gjejnë konsensusin e heshtur në dëm të së mirës kombëtare për të mos diskutuar çështjen çame. Mospërmendja e çështjeve tona kombëtare, si çështja çame, është e papranueshme. Ne duam të besojmë se në togfjalëshin “mirëpërdorim të Traktatit të fqinjësisë së mirë dhe aktiv… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy