minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Shqipëria në protestë! Sot greva e përgjithshme e furgonave. - Struga.net

Shqipëria në protestë! Sot greva e përgjithshme e furgonave.

0

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka treguar se sot zhvillohet greva e transportit të pasagjerëve prej 22 mijë shoferëve kundër qeverisë Rama – Meta.“Sot zhvillohet greva e transportit të pasagjerëve, më e madhja në historinë e vendit. 22 mijë furgona në betejë, në grevë të përgjithshme për egzistencën e tyre, për bukën e gojës së fëmijëve dhe familjeve të tyre dhe kundër qeverisë Rama – Meta, që i ka bllokuar për të vendosur monopolet e mafies së rrethit të vet në transportin e pasagjerëve dhe për të gjobitur me 1500 euro rryshfet çdo liçensë taksish e furgonash që do të jepet pas heqjes antiligjore të liçensave egzistuese!” ka t… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy