minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
“Siria përtej kufijve” shfaqet në Tiranë - Struga.net

“Siria përtej kufijve” shfaqet në Tiranë

0

Filmi dokumentar “Siria përtej kufijve” u prezantua për herë të parë në Shqipëri në praninë e regjisorit britanik Olly Lambert në ambientet e “Tirana Internacional”. Vetë regjisori Lambert tregoi se, para se të nisej për në Siri kishe bërë studime prej disa muajsh. “Studiova për disa kohë lajme që transmetoheshin në medie të ndryshme dhe moria e informacionit që transmetohej asnjëherë nuk të linte të kuptoje të vërtetën. Në këtë mënyrë arrita në përfundimin se do të më duhej ta prekja vetë atë realitet dhe vendosa të nisem për në Siri. Më është dashur të nisem dy herë për në Siri. Herën e parë u nisa në një mënyrë pothuajse ilegale dhe u kthe… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy