minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Tërhiqen dy deputete gra, Doda kërkon dorëheqjen e Ramës - Struga.net

Tërhiqen dy deputete gra, Doda kërkon dorëheqjen e Ramës

0

Deputetja e Partisë Demokratike Mesila Doda akuzon Qeverinë për lidhje me krimin, ndërsa i kërkoi Kryeministrit Edi Rama të japë dorëheqjen. Ligjvënësja demokrate mori shkas për akuzat ndaj Qeverisë, pasi Kryetari i Kuvendit Ilir Meta lexoi vendimin e Këshillit të Rregullores, ku dy deputete të tjera gra u tërhoqën nga manadati i tyre, duke i hapur rrugën një tjetër procesi në KQZ. Sipas Metës, Kuvendi ka detyrim ligjor të njoftojë KQZ për vakancën dhe këtë ka bërë.“Ky parlament duhej të kishte filluar me një minutë heshtjeje se sot në këtë vend demokracia vdiq. Fjala vdiq dhe u zëvendësua me padrejtësinë e rradhës. Mandatet e dy grave u zëve… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy