minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
25 raste me koronavirus te klubi ukrainas, rekord dhe tronditje e madhe - Struga.net

25 raste me koronavirus te klubi ukrainas, rekord dhe tronditje e madhe

0

Një klub ukrainas ka vendosur rekord sa i përket pjesëtarëve të infektuar me COVID-19.

Plot 25 raste pozitive janë regjistruar te Karpaty Lviv, skuadër që renditet në vend të fundit të Premier League të Ukrainës.

Një situatë e rëndë tek ekipi ukrainas, teksa të gjithë janë izoluar dhe do të qëndrojnë 14 ditë në karantinë.

Shumë klube janë prekur nga virusi i tmerrshëm. Vasco da Gama mbante kryesimin me 16 raste, por Karpaty ka “parakaluar” bardhezinjtë nga Rio De Janeiro.

65 teste u kryen te skuadra ukrainase dhe përgjigjet e testeve i shokuan të gjithë.

Stërvitja është ndërprerë dhe kaosi i madh mbizotëron te ekipi që mbyll renditjen e kampionatit ukrainas.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy