minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Arsenali shtang Liverpoolin në finale, tjetër trofe për “Topçinjtë” - Struga.net

Arsenali shtang Liverpoolin në finale, tjetër trofe për “Topçinjtë”

0

Pas fitores së FA Cup vetëm 29 ditë më parë, Arsenali ka fituar dhe Superkupën e Anglisë, përballë Liverpool, kampione e Premier League.

“Topçinjtë” bënë një pjesë të parë të shkëlqyer, madje duke shkuar në dhomat e zhveshjes edhe në avantazh.

Kapiteni Aubameyang shënoi një supergol me të djathtën në minutën e 12-të. Pjesa e dytë, foli më mirë për Liverpool.

Klopp aktivizoi Minaminon dhe ky i fundit, ndryshoi fatet e takimit, duke barazuar shifrat dhe duke çuar ekipet drejt pikës së bardhë së penalltisë.

I vetmi që gaboi, ishte sulmuesi i ri i Liverpool, Rhian Brewster, ndërsa penalltinë e fitores, e shënoi kapiteni Aubameyang, i cili ngriti trofeun e dytë brenda një muaji.

Community Shield, finale

Arsenal – Liverpool 1-1 (4-5)
Aubameyang 12′ / Minamimo 73′

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy