minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Del Piero: Nuk e mendoja se do bëhej trajner, Pirlo mund të bëhet më i mirë se Zidan - Struga.net

Del Piero: Nuk e mendoja se do bëhej trajner, Pirlo mund të bëhet më i mirë se Zidan

0

Lajmi më i bujshëm i ditës së djeshme dhe ndoshta edhe i ditëve në vazhdim është shkarkimi i Sarrit dhe vendosja e Andrea Pirlos në krye të stolit të Juventusit.

Pirlo nuk ka punuar kurrë si trajner dhe para pak ditësh drejtuesit bardhezinj vendosën t’i besojnë skuadrën e Juventus U23. Eliminimi i parakohshëm nga Champions League nga Lioni bëri që gjërat të ndryshojnë shpejt.

Brenda ditës së djeshme u shkarkua Sarri dhe u vendos trajneri i ri, Pirlo. Në lidhje me këtë vendim të befasishëm të bardhezinjve ka folur një legjendë e klubit, Aleks Del Piero. Ish-sulmuesi tregon se ndihet i befasuar për rrugën e zgjedhur nga Pirlo dhe mendon se ka cilësitë e duhura për tu bërë më i mirë se Zidan.

“Të jem i sinqertë nuk do kisha vënë bast se Pirlo do bëhej trajner. Është një surprizë për mua. U kënaqa kur mora vesh se do bëhet trajner i U23 ​​dhe mendova se ishte lëvizja e duhur për të, por ai u vendos në krye të ekipit të parë, kështu që unë mund t’i uroj vetëm fat.

Unë mendoj se perceptimi i përgjithshëm i ish-lojtarëve që bëhen trajnerë po ndryshon në Itali. Më parë, kishte nevojë për të kaluar një proces të gjatë në ligat e ulëta, por vitet e fundit ne kemi parë Filipo dhe Simone Inzagi të kenë sukses, plus Xhenaro Gatuzo. Ata ishin lojtarë të shkëlqyer dhe filluan menjëherë të trajnojnë skuadra të mëdha.

Anjeli mendon se Pirlo mund të bëhet si Zidan? Nuk është një krahasim i drejtë, sepse Zizu punoi fillimisht si trajner i ekipit të dytë e më pas si asistent i Karlo Ançelotit, por Pirlo ka gjithçka që duhet për të bërë edhe më mirë sesa Zidan. Ai e njeh klubin, lojtarët, drejtorët, kështu që unë mendoj se ata komunikuan në një mënyrë shumë të qartë”, u shpreh legjenda bardhezi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy