minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
FOTOT: Botërori 2022, Katari prezanton stadiumin e radhës - Struga.net

FOTOT: Botërori 2022, Katari prezanton stadiumin e radhës

0

Katari ka inauguruar stadiumin e katërt nga 8 që do të ndërtohen për Kupën e Botës 2022.

“Është një stadium i jashtëzakonshëm” tha Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino.

“Atmosfera është e pabesueshme. Jam i sigurtë që do jetë një arenë perfekte për futbollin e vitit 2022, ku do të luhen shumë ndeshje gjatë Kupës së Botës. Vendi është i mirëpërgatitur për kompeticionin e ardhshëm botëror, i pari që mbahet në Lindjen e Mesme dhe botën arabe”, shtoi Infantino.

Stadiumi i Katarit ka një kapacitet prej 40 mijë vendesh. Pas Kupës së Botës, ai do të jetë në dispozicion të komunitetit lokal, për organizimin e aktiviteteve sportive.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy