minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Gati firma, Sancho te Manchester United për një shifër rekord - Struga.net

Gati firma, Sancho te Manchester United për një shifër rekord

0

Jadon Sancho dhe Manchester United janë gjithmonë e më pranë firmës.ylli i Borussia Dortmund është gati të veshë fanellën e “Djajve të Kuq” pasi sipas asaj që raportojnë mediat në Angli, klubi anglez dhe mesfushori 20-vjeçar kanë gjetur akordin për një kontratë 5-vjeçare.

Finalizimi tashmë i takon dy klubeve, me blerjen që do t’i kushtojë Manchester United rreth 120 milionë euro.

Nëse marrëveshja do përfundojë me sukses atëherë transferta do të jetë më e shtrenjta e realizuar ndonjëherë për një futbollist anglez.

Jadon Sancho ishte golashënuesi i skuadrës këtë sezon, me 17 gola dhe 16 asist ndërkohë që kontrata me Borussia-n përfundon në vitin 2022.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy