minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Gjyqtarët zviceran për takimin, Kosova-Haiti - Struga.net

Gjyqtarët zviceran për takimin, Kosova-Haiti

0

Kanë mbetur edhe pak ditë që kombëtarja e Kosovës në futboll do të ballafaqohet në miqësore ndërkombëtare me Haitin. Ndeshje që do të zhvillohet më 5 mars, në orën 15.00, në stadiumin olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë. Asociacioni më i lart botëror, FIFA-së ka caktuar gjyqtarët e kësaj ndeshje në përbërje katër zviceranë. Stephan Klossner, Vital Jobin, Stephane A. Rodrigues dhe Almedida e Fedayi San, gjyqtarë që do të ndajnë drejtësinë. “Pas ftesës nga ana e kryetarit të FFK-së, Fadil Vokrri drejtuar presidentit ë FIFA-s, Sepp Blatter për ndeshjen e 5 marsit, ky i fundit në pamundësi që të jetë i pranishëm në ndeshjen miqësorë kundër Hait… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy