minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Gut ngadhënjeu, Fenninger mbretëreshë e re e skive - Struga.net

Gut ngadhënjeu, Fenninger mbretëreshë e re e skive

0

Anna Fenninger, skiatorja nga Austria, është mbretëresha e re e skive. Ajo dy gara pa përfunduar edicioni ka siguruar titullin e kampionit të botës. 24-vjeçarja renditet në vend të dytë në garën e supersllallomit të madh, e cila u mbajt në Qendrën e Skive në Lenzerheide të Zvicrës, por e mjaftueshme që të siguroi titullin e botës. Kjo ishte fitorja e shtatë e saj në këtë edicion ose gjashta në sllallomin e madh dhe një në supersllallom të madh. “E pabesueshme, është një sukses i madh i imi”, ka thënë nga gëzimi i madh Fenninger. Ajo ishte tejet e emocionuar për titullin e botës, e para në karrierë të saj. Austriakja është në vend të parë të… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy