minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Klubet e Kategorisë Superiore letër kryeministrit Rama: Ja kërkesat që duhet të plotësoni - Struga.net

Klubet e Kategorisë Superiore letër kryeministrit Rama: Ja kërkesat që duhet të plotësoni

0
letra

Klubet e Kategorisë Superiore i kanë dërguar një letër kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.

Në letër drejtuar kreut të qeverisë, klubet e Superiores kanë kërkuar plotësimin e kërkesave pas mbledhjes fundit të Ligës Profesioniste me FSHF-në.

KËRKESAT.

1.Ndryshimin e Ligjit të Sponsorizimeve

2. Përfshirjen e futbollit në TVSH-në e reduktuar me 6%

3.Faljen e gjobave dhe kamatvonesave

4. Zgjatjen e periudhës së përjashtimit nga tatim-fitimi mbi të ardhurat e futbollistëve nga 2-10 vite.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy