minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
“Mos u bëni t****, jemi 2 gola para”! Ja çfarë i tha Messi në tunel lojtarëve në ndeshjen me Napolin - Struga.net

0

Barcelona fitoi bindshëm sfidën e dytë përballë Napolit të vlefshme për Champions League me rezultatin 3-1.

Glat u shënuan që në pjesën e parë, dhe pas pushimit kapiteni i ekipit Leo Messi u kërkoi lojtarëve që të jenë të qetë.

Pak para se lojtarët të rifuteshin në fushë, Messi mori fjalën duke thënë: “Do sulmojnë ata. Mos të bëhemi trapa, kemi dy gola avantazh, duhet të luajmë të qetë. Po luajtëm të qetë do t’i bëjmë 8 gola”.

Duket se Barcelona e ka marrë me frikë të qenit në avantazh, teksa dy vitet e fundit janë eliminuar me përmbysje rezultati.

Dy vite më parë nga Roma që shokoi katalanasit dhe më pas Liverpool që rezultatin 3-0 e bëri të pavlerë me fitoren 4-0 në Anfield.