minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Panathinaikos triumfon ndaj Olympiacos - Struga.net

Panathinaikos triumfon ndaj Olympiacos

0

Panathinaikos dhe Olympiacos ndezën Athinën në përballjen e vlefshme për Grupin E të Euroleague. Skuadra bardhjeshile arriti të imponohet 66-62 ndaj kushërinjve të Pireut, duke u ngjitur në vendin e dytë të klasifikimit me pikë të barabarta me Olympiacos. Ashtu siç pritej, takimi dhuroi emocione deri në momentet e fundit pasi 46 sekonda nga gongu final, Panathinaikos gëzonte avantazhin minimal 62-61. Ishte Dimitris Diamantidis ai që zgjeroi diferencën me një 3-pikësh, duke ngritur në qiellin e shtatë tifozët e pranishëm, të cilët e festuan gjatë këtë sukses që mund të konsiderohet edhe si një hakmarrje ndaj dominimit që ka bërë Olympiacos vit… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy