minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Demiri: Ura nga Merko “U tha su bë” - Struga.net

Demiri: Ura nga Merko “U tha su bë”

0

Bartësi i listës së RDK-së, Ardian Demiri në një takim me gazetarët në lokacionin ku dikur ishte e stacionuar ‘’ura e drurit” mbi ‘’Drinin e zi’ në qendër të Strugës ironizoi me deklarimet e BDI-së së Strugës të prezantuara para gazetarëve se “çka u tha u bë” nga kjo parti.Sipas Demirit dislokimi i urës së drurit nga ana e Ramiz Merkos në kohën që ky drejtonte Komunën e Strugës dhe mos rindërtimi i së njëjtës provën më së miri se ‘’çka u tha e su bë” tashmë n nga kandidati I BDI-së për deputet.‘’Motivi apo tema e pres konferencës është se çka u tha e su bë ,respektivisht këtu gjendemi para vendit apo urës të ashtuquajtur të Strugës e cila ishte një nga premtimet e ish kryetarit të Komunës së Strugës.Ai para qytetarëve të Strugës disa herë premtoi që do ta bëjë realitet rindërtimin e kesaj ure meqënse i njëjti ishte ai pikerisht I cili e dislokoi kete ure e kurr nuk e ktheu ne vend me cka edhe e vrau edhe shpirtin turistik te Struges. Cka u tha nuk u bë”përfundoi Demiri./ Strugalajm

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy