minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Këtë vit triumfuan veteranët e Vllaznimit (Foto) - Struga.net

Këtë vit triumfuan veteranët e Vllaznimit (Foto)

0
vw

Sot në Stadiumin “Plitisht” u zhvillua ndeshja ndërmjet veteranëve dhe ekipit të parë të klubit ”Vllaznimi” ku rezultoi me fitoren e veteranëve 5:2. Para ndeshjes në shenjë respekti me rastin e vdekjes të Rade Joviçanac njëriu i cili e mbështeti klubin atëherë kur kishte më tepër nevojë kur pushteti komunist dëshironte që me çdo kusht të ndalojë së ekzistuari gjatë viteve 80 dhe fillimi i viteve 90 u mbajt një minutë heshtje në shenjë respekti. ”Ishte një spektakël i vërtet të shikosh lojtarët veteranë me emra të shquar në futboll me futbollistët e rinj duke zhvilluar një lojë në nivel të lartë ” theksoi tranjeri i ekipit të ”Vllaznimit” Fiat Shate Ndeshje të tilla organizohen çdo vit ai një traditë shumë vjeçare, me të cilën synohet përkrahja morale e klubit futbolistik ”Vllaznimi”. Kryesia e klubit Vllaznimi përdor rastin të falenderojë kryetarin dhe sponzorin e klubit Naser Sinani për kontributin e tij ndaj klubit të qytetit./ Strugalajm

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy