minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Lirohet shefi i shtabit të BDI-së në Ohër ,Nefi Useini - Struga.net

Lirohet shefi i shtabit të BDI-së në Ohër ,Nefi Useini

0

”strugalajm” mëson se rreth orës 14.00 është liruar nga paraburgimi shefi i shtabit elektoral të BDI-së në Ohër Nefi Useini.Ai pas lirimit është parë në shtabin elektoral të kësaj partie në Ohër ku është pritur nga kandidatët e BDI-së për deputet në zonën pesë si dhe eksponentë të lartë të kësaj partie.Mbrëmë pas mesnate është arrestaur kryetari i shtabit zgjedhor të BDI-së për Ohër, Nefi Useini. Ai është arrestuar rreth orës 1:30 pas mesnate, nga forcat speciale policore, për shkak të mundësisë së përfshirjes së tij në vepër penale.Eksponentë të BDI-së pa dashur të identifikohen thonë për ”strugalajm”se ky arrestim ka ardhur si rezultat I frikës që ka kapluar VMRO-në në pamundësi të realizimit të objektivave të saja zgjedhore si rezultat I mbështetjes masive që ka BDI .

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy