minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Manifestimi i ditëlindjes së Muhamed a.s në Strugë - Struga.net

Manifestimi i ditëlindjes së Muhamed a.s në Strugë

0
1920615_10152246819532460_81043627_n

Me rastin e ditlindjes së profetit Muhamed a.s në Strugë ditën e Shtunë në datën 22.02.2014 organizohet “Nata e Ilahive”

Ky manifestim do të mbahet tek “”Qendra Rekreative Sportive TIMI-Strugë” ku në këtë organizim do të prezantohen: Leximi i Kur`anit, Salateve , Recitime si dhe Ilahija .

Ky manifestim është një traditë e cila organizohet vit për viti nga Imamët-Hoxhallarët e “teqe-s” në Strugë për hir të ditëlindjes(mevlud) të profetit Muhamed a.s .

Manifestimi fillon prej orës 19:30 (E shtunë)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy