minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
‘’Nënë Tereza’’ në Strugë dhuron libra për’’Ditën e mësuesit’’ - Struga.net

‘’Nënë Tereza’’ në Strugë dhuron libra për’’Ditën e mësuesit’’

0
libra

Shoqata Humanitare Bamirëse “Nëna Tereze” për Maqedoninë me seli në Strugë, me rastin e 29 vjetorin të marrjes të Çmimit më të lartë prestigjoz amerikan, që humanistes shqiptare Nënës Tereze i ndau Presidenti I SHBA-ve, Ronald Regan, shkollës fillore “Vëllezërit Milladinovci”- Strugë I dhuronë 150 libra për nxënësit e kësaj shkolle . Ky aktivitet u ndërmor në kuadër të festës 7-të Marsit, ditës Kombëtare të Mësuesit.”Shpresojmë se këto libra do të vihen në shërbim dhe do tu shërbejnë për mësim të nxënësve të shkollës”nënvizoi Shkëlqim Aliu drejtor I Shkollës fillore ‘’Vëllezërit Milladinovë.Më tej ai falenderoi Jashar Pollozhanin sekretar i shoqatës Humanitare Bëmirëse “Nëna Tereze” për dhurimin e librave me të cilat do të pasurohet biblioteka e shkollës .(KOHA/strugalajm)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy