minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Strugani, arrestohet për drogën e Lazaratit - Struga.net

Strugani, arrestohet për drogën e Lazaratit

0

Policia e Republikës së Maqedonisë ka konfiskuar 135,5 kg marihuanë dhe 5 kg hashish. Sipas informacioneve te para, droga është me preajrdhje nga Shqipëria, me siguri nga Lazarati, kurse përmes Maqedonisë dhe Greqisë, ka qenë e destinuar për tregun në shtetet perëndimore dhe vlerësohet në rreth 500 mijë euro.Sipas informacioneve paraprake të policisë për këtë rast si të dyshuar është një qytetar i Strugës dhe një i Gjevgjelisë të cilëve u është caktuar paraburgimi në afat prej 3o ditësh.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy