minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Elon Musk për punonjësit e Tesla zbulon se çfarë mendon vërtet për koronavirusin - Struga.net

Elon Musk për punonjësit e Tesla zbulon se çfarë mendon vërtet për koronavirusin

0

Bosi miliarder i Tesla dhe SpaceX më parë iu përgjigj pandemisë aktuale të koronavirusit në Twitter në një mënyrë më pak se serioze, raporton “Metro”, transmeton lajmi.net.

Sipas raportimeve, punonjësit e Tesla pritet të paraqiten për punë pavarësisht nga pandemia e vazhdueshme. Tani, në një kujtim të ditur për punonjësit e Tesla, pikëpamjet e Elon Musk mbi koronavirus janë bërë të qarta.

Megjithatë, ai shpjegon se ata nuk po detyrohen të vijnë në punë nëse ndjehen të sëmurë. “Së pari, unë do të doja të isha shumë i qartë se nëse ndjeheni pak të sëmurë, ju lutemi mos ndjeheni të detyruar të vini në punë. Unë personalisht do të jem në punë. Krejtësisht mirë nëse doni të qëndroni në shtëpi për ndonjë arsye”, shkroi Musk.

Ai vazhdoi të shpjegojë se, sipas mendimit të tij, paniku që rrethonte pandeminë ishte në të vërtetë më i keq se vetë virusi. Opinion mendimi im i sinqertë mbetet se dëmi nga paniku i koronavirusit tejkalon shumë atë të virusit vetë.

Nëse ka një ridrejtim masiv të burimeve mjekësore në përpjesëtim me rrezikun, do të rezultojë në një kujdes më pak të disponueshëm për ata me nevoja kritike mjekësore, gjë që nuk shërben për të mirën më të madhe, shkruajti miliarderi. /Lajmi.net/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy